Приєднуйтеся до нас:

Новини сайту
Останні новини
17-Jan-2020
Коли запрацюють валідатори

У 18 хмельницьких тролейбусах встановили пристрої для автоматизованого обліку пасажирів та безготівкової оплати проїзду . валідатори, розповідає директор Хмельницького міського комунального підприємства "Електротранс" Віктор Паламарчук. За його словами, завершити монтаж валідаторів в усіх тролейбусах та запустити саму систему планують у серпні.

Утім, вже з лютого хмельничанам, які відносяться до пільгової категорії населення, почнуть видавати електронні квитки, каже виконуючий обов'язки начальника управління транспорту та зв'язку Хмельницької міської ради Сергій Шепурев.

Після запровадження у Хмельницькому електронного квитка, пасажири купуватимуть або пластикові картки для розрахунку через валідатор, або разові квитки у водія, - розповідає головний інженер комунального підприємства "Електротрас" Олексій Ковтун. Додає: разовий квиток не відмінятимуть для зручності пасажирів з інших міст чи у ситуації, коли на картці раптом закінчилися гроші чи її просто забули вдома.

"Цей електронний квиток буде уявляти з себе скажімо так пластикова картка, яка буде поповнюватися через мережу поповнювачів . айбокси, банківські термінали. Картка може поповнюватися від 50 гривень і відповідно людина заходить, прикладає цю картку вона буде безконтактна, прикладає цю картку до екрана цього пристрою одразу зчитується ця картка і знімаються відповідні кошти".

Для пасажирів пільгових категорій теж передбачена електронна картка, - продовжує Олексій Ковтун. Її поповнюватимуть з міського бюджету. Електронні квитки для пільговиків почнуть видавати з лютого, каже виконуючий обов'язки начальника управління транспорту та зв'язку Хмельницької міськради Сергій Шепурев. Додає: оскільки система передбачає не тільки безготівковий розрахунок за проїзд, але й автоматизований облік пасажирів, то з травня планують порахувати, у скільки коштів обходиться місту перевезення пільговиків.

"Перший етап у нас включає саме запровадження для пасажирів пільгових категорій, тому по суті з лютого місяця управління праці та соціального захисту розпочнеться компанія щодо видачі електронних квитків і після завершення монтажу по всіх транспортних одиницях електротранспорту буде запускатися тестовий режим".

Безготівковий розрахунок за проїзд у Хмельницькому планують запровадити не раніше серпня 2020 року, каже директор комунального підприємства "Електротранс" Віктор Паламарчук.

"Ми повинні завершити монтаж валідаторів, повністю буде написана вся програма і напевно ми вже почнемо працювати в тестовому режимі. Якщо все буде добре, то відповідно місяць-два тестового режиму, і буде впроваджуватися безготівкова проїзд на наших транспортних засобах".

Поки система працюватиме у тестовому режимі, розібратися з нею пасажирам допомагатимуть кондуктори. В подальшому їх планують перекваліфікувати у контролерів, - каже Олексій Ковтун.

"Буде створена контрольна служба в яких будуть відповідні зчитуючи пристрої вона просто підходить до людини, бере картку, прикладає до свого зчитуючого термінала і вона бачить, що там є кошти немає коштів, чи проплачувала чи була здійснена оплата з цієї картки в даний момент, чи не була здійснена".

Виконуючий обов'язки начальника управління транспорту Хмельницької міської ради Сергій Шепурев розповів, міська влада ще вирішуватиме, чи обмежуватиме кількість поїздок для пільговиків-хмельничан та як возитиме у міському транспорті пільговиків з інших міст та сіл. Також, за словами Сергія Шепурева, вирішуватиметься питання і щодо пільгових електронних квитків для студентів та учнів навчальних закладів.