Ми у соцмережах:Новини сайту
Останні новини
04-Feb-2020
Встановлення валідаторів у тролейбусах

У Хмельницькому п'ятдесят тролейбусів уже обладнали валідаторами. Ці пристрої миттєво зчитуватимуть інформацію з електронного квитка і подаватимуть сигнал. Паперового квитка вони не видаватимуть. Як впроваджуватимуть електронний квиток у Хмельницькому та що чекає на хмельничан, далі розповімо.


Електронний квиток - єдиний квиток для всіх видів громадського транспорту на основі безконтактної електронної пластикової карти. Електронний квиток спрямований на те, щоб зробити проїзд у громадському транспорті зручнішим та комфортнішим. Мета впровадження електронного квитка полягає у тому, щоб спростити та зробити більш прозорою оплату за проїзд в автобусах, маршрутних таксі, тролейбусах, трамваях і метро.

Ці нововведення активно почали впроваджувати у різних містах України. Хмельницький не став виключенням. У громадському транспорті Хмельницького почали встановлювати спеціальні зчитувальні пристрої, які називаються валідаторами. У кожному тролейбусі буде по два валідатори. Користуватися валідатором насправді досить просто, легко та зручно. Пасажир повинен просто прикласти свій електронний квиток до валідатора і все. На екрані висвітиться інформація про те, що транзакція пройшла і проїзд оплачено.

У хмельницьких тролейбусах уже встановили сто валідаторів. Загалом буде встановлено сто вісімдесят спеціальних зчитувальних пристроїв. Валідатори прикріплюють до поручнів одразу біля входу. У кожному з дев'яноста хмельницьких тролейбусів їх буде по два. Вони живитимуться електрикою та будуть прив'язані до номера машини. Всередині пристрою міститься сім-картка, яка підтримує GPS. Електронний квиток потрібно прикладати до помаранчевої панелі з логотипом підприємства виробника. Тобто електронний квиток працюватиме подібно до принципу роботи безконтактної банківської картки.

Першими будуть випробовувати такі нововведення хмельничани, які мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. Їм почали уже видавати електронні квитки з третього лютого. На картках грошей не буде, вони лише фіксуватимуть кількість поїздок. Міський голова Олександр Симчишин пояснив, що наразі з міського бюджету відшкодовується вартість перевезення пільгових категорій населення підприємствам - перевізникам. Надалі таке відшкодування також буде здійснюватися. Пільговики проводитимуть електронний квиток через валідатор. Проїзд буде фіксуватися. Далі на цю поїздку буде йти безпосереднє відшкодування перевізнику. Електронний квиток дасть змогу впорядкувати облік пільгових категорій населення. Для уникнення черг у Хмельницькому працюватиме десять пунктів видачі. Для пільговиків виготовили шістдесят чотири тисячі електронних квитків. Згодом електронний квиток зможуть придбати усі бажаючі.