Приєднуйтеся до нас:

Новини сайту
Останні новини
13-Aug-2019
Арт- тролейбус знову в парку

Арт- тролейбус знову повернеться в парк "Молодіжний". Щоправда, лише на період фестивалю "Республіка".

Наприкінці червня цього року в Хмельницькому в парку "Молодіжний" вперше з'явився незвичний стріт-арт об'єкт. Поруч з міським пляжем під час фестивалю "My Fest" встановили тролейбус, розмальований у стилі графіті. Автори проєкту планували, що стоятиме він там протягом всього літа. Однак незабаром стаціонарний арт-тролейбус хмельничани почали псувати, тож його довелося демонтувати.

"Ще на самому молодіжному фесті підлітки вилазили наверх по драбині, яка ззаду розміщена на тролейбусах. Це було очікувано, але траплялися випадки, коли на дах тролейбусу залазили діти, віком 6-7 років, разом з матусями. Це було небезпечно, тому ми ту драбину зрізали, - розповідає голова Молодіжної громадської ради Анастасія Козак. - Але потім люди почали туди залазити, підсаджуючи один одного. Оскільки злізти немає як, це стало ще ризикованіше. Був момент, коли ми бачили, як відкривали скло біля водія. Через вікно в салон залазили підлітки і починали вибивати двері зсередини, щоб запустити людей ззовні".

Щоб хмельничани не травмувались, тролейбус відбуксирували на територію депо.

За словами Анастасії, поліції вони не викликали. Об'єкт не був під охороною. Однак, прийняли рішення тролейбус з парку забрати назад на територію депо.

"На дверях побили два скла. Кілька крісел розрізали, люки зверху погнуті, покришки на колесах теж. Видно, що фарба трохи здерта, - додає вона. - Плануємо поставити фестивальний тролейбус на "Республіку". Попередньо міська рада дала згоду, але ще не офіційно. Хочемо, щоб він і надалі десь з'являвся, але шукаємо варіанти, щоб ніхто при цьому не постраждав .

На "Республіці" арт-тролейбус використають як мистецьку, так і дискотечну зону. Стоятиме він на місці колишнього "Малібу". "

"Там прибрали сміття, тож виглядатиме він естетично. Влаштуємо біля нього дискотеку. Можливо, якщо буде дощ і працюватимуть діджеї, буде диско в тролейбусі. Прикрасимо його ілюмінацією", - каже Анастасія Козак.

Нагадаємо, цього року буде безкоштовний вхід на всі три дні фестивалю у Хмельницькому. Для хмельничан з інвалідністю на "Республіці" створять безбар'єрне середовище. Як розповіли огранізатори, тепер на фестивалі створюватимуть дерев'яні скульптури. А електронна сцена фестивалю працюватиме від сонячних батарей.