Ми у соцмережах:Новини сайту
Останні новини
21-Mar-2019
Підбито підсумки вивчення пасажиропотоку

У Хмельницькому громадському транспорті впродовж тижня, з 11 до 17 березня, проводили обстеження пасажиропотоку. Для моніторингу було створено спеціальну робочу групу, яку очолив заступник міського голови Андрій Бондаренко. Особливу увагу звертали на кількість пільгових пасажирів.

"Протягом тижня робоча група проводила обстеження пасажиропотоку у тролейбусах міста. Метою такого обстеження було встановити коефіцієнт співвідношення між платними і безплатними пасажирами, бо ми бачимо, що в останні місяці структура пасажиропотоку різко змінилася: зменшилася кількість платних пасажирів і зріс відсоток безплатних пасажирів, - зазначив голова робочої групи Андрій Бондаренко. . Це відбувається тому що частина людей масово виїжджає за кордон, в основному ті, які платять за проїзд. Значна частина людей купила автомобілі за заниженими цінами ("євробляхи") і пересіла з громадського транспорту на приватний. Це все спровокувало певне недофінансування транспортної галузі і те, що місто Хмельницький починає "тонути" у заторах і потрібно думати над якимось стратегічними рішеннями в транспортній галузі".

За словами заступника міського голови Андрія Бондаренка, результати моніторингу показали, що коефіцієнт співвідношення становить від 2,65 до 2,8. Це означає, що на одного пасажира, який платить за проїзд, припадає майже 3 пасажира, які не платять (пільговики).

"Такі обстеження необхідно проводити щороку, адже, як свідчить моніторинг, проведений нашим підприємством у січні 2019 року, кількість платних пасажирів зменшилась порівняно з відповідним періодом минулого року на 113 тисяч осіб. Крім того, ми маємо щомісячну статистику щодо перевезення пільгової та іншої категорії пасажирів. Підприємство несе великі збитки через пільговиків. Завдячуючи владі міста і бюджету, підприємству виділяють близько 90 млн грн. Це все повинна була робити держава, відповідно до Конституції України відшкодувати за пільговий проїзд. Проте, держава жодної копійки не відшкодовує, все переклала на плечі міського бюджету. Сьогодні, враховуючи ті реалії, що дорожчає і електроенергія, і запчастини, відповідно піднімаємо суттєво заробітну плату працівникам, нам цих коштів не вистачає. Тому було прийнято рішення провести моніторинг. Минулого року ХКП "Електротранс" користувався коефіцієнтом співвідношення 2,021. Сьогодні він становить 2,889 , . додав директор ХКП "Електротранс" Віктор Паламарчук.

За результатами обстеження буде створено робочу групу із затвердження коефіцієнтів співвідношення кількості безплатних пасажирів до платних на міських маршрутах електротранспорту. Підсумовані результати моніторингу будуть систематизовані і передані на затвердження виконавчому комітету міської ради. Відповідно до затвердженого виконкомом коефіцієнту співвідношення платних і безплатних пасажирів буде здійснено відшкодування з міського бюджету витрат Хмельницькому комунальному підприємству "Електротранс" за перевезення громадян пільгової категорії.